MÜSABAKA SONUÇLARI
HABERLERİNİZ İÇİN

yeni e-mail adresimiz

performanstaekwondo@hotmail.com

Görüş, öneri ve Taekwondo haberlerini bu adrese gönderebilirsiniz...

PERFORMANS TAEKWONDO
Yıldızlar Taekwondo Avrupa Şampiyonası Fransa

Avrupa Taekwondo Birliği (ETU) tarafından Fransa’nın Strasbourg kentinin bir beldesi olan Schiltigheim'da düzenlenen 6. Avrupa Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası’na yaklaşık 30 ülkeden 350 civarında sporcu katıldı. Türkiye’nin 10’u erkek ve 10’u bayan olmak üzere 20 sporcuyla mücadele ettiği şampiyonanın üçüncü ve son gününde 6 milli taekwondocu daha tatemiye çıktı.

Milli sporcular şampiyonanın son gününü, 1 Altın ve 1 Gümüş madalya ile tamamladı. Böylece Türkiye şampiyonayı 4 altın, 3 gümüş ve 1 bronz olmak üzere toplam 8 madalya ile tamamladı.

 

Türkiye, bayanlarda Avrupa Şampiyonu olurken, erkeklerde ve genel klasmanda Avrupa İkincisi oldu. 

Devamını oku...
 
Mersin Üniversitesinde Taekwondoya Ödül

30.06.2015 Tarihinde Mersin Üniversitesinde yapılan ve muhteşem geçen mezuniyet töreninde Mersin Üniversitesinin yıllardan bu yana geleneğini bozmadan gerçek anlamda başarılı olan spor alanlarında da başarısını gerçek kanıtlamış, sonuca ulaşmış, derecesini almış Üniversiteyi ülke içi

Devamını oku...
 
Poomse Avrupa Şampiyonasında Hakemimize Büyük Ödül

26-28 Haziran 2015 tarihleri arası Poomse Avruğa Taekwondo Şampiyonası Sırbistan’ın başkenti  Belgrat şehrinde yapıldı.  12 ETU. Avrupa Poomse şampiyonasında Pomse Milli Takımımız Avrupa şampiyonu olarak tamamladığı şampiyonada hakem olarak görev alan başarılı hakemlerimizden Nurettin Avcı hocamızda gösterdiği performanstan dolayı  en iyi hakem best refee olarak Avrupa’nın en iyi hakemi seçildi. Performanstaekwondo olarak bizlerde Poomse Milli takımımızı ve değerli Hakemimiz Nurettin Avcı’yı kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Devamını oku...
 
Poomse de Avrupa Şampiyonuyuz

Avrupa Taekwondo Birliği (ETU) tarafından organize ediyen ve Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlenen Avrupa Taekwondo Poomse Şampiyonası’nda yaklaşık 30 ülkeden 440 civarında sporcu mücadele etti. 
Şampiyonanın son gününde Türk sporcular, 3 altın, 6 gümüş ve 5 bronz olmak üzere 14 madalya kazandı. Şampiyonanın ilk iki gününde 15 madalya kazanan Türkiye, bu sonuçların ardından Taekwondo Poomse Avrupa Şampiyonası'nı 10 altın, 11 gümüş ve 8 bronz olmak üzere toplamda 29 madalya ile zirvede tamamladı.
Türkiye, şampiyonada erkeklerde 1., bayanlarda 4. olurken, genel klasmanda takım halinde Avrupa Şampiyonu oldu.

 
1. 2. 3. ve 5. Kademe Antrenör Kursu

Türkiye Taekwondo Federasyonu 1. 2. 3. ve 5. Kademe Antrenör Yetiştirme Kursu ile ilgili bir duyuru yayınladı.

1. 2. 3. ve 5. Kademe Antrenör Kurslarının aşağıda belirtilen tarihlerde Konya’da  yapılması planlanmaktadır.

Devamını oku...
 
Önemli Duyuru - Gençler Türkiye Şampiyonası

Gençler Türkiye Şampiyonası Tranzon'da 9-13 Ağustos 2015 tarihleri arasında Yomra Spor Salonu'nda yapılacaktır.

Gençler Türkiye Taekwondo Şampiyonası
9 - 13 Ağustos 2015 | Trabzon
 9 Ağustos
10 Ağustos
11 Ağustos
12 Ağustos
13 Ağustos
 PazarPazartesiSalı
ÇarşambaPerşembe
Erkekler51, 55 Kg48, 63 Kg45, 78 Kg59, 68 Kg73, +78 Kg
Bayanlar49, 68 Kg46, 55 Kg42, 44 Kg52, 59 Kg63, +68 Kg
Devamını oku...
 
Siyah Kuşak ve Dan Terfi Sınavları

Taekwondo Federasyonu'nun 2015 Yılı Faaliyet Programında yer alan Taekwondo Siyah Kuşak Dan ve Terfi Sınavları aşağıda belirtilen yer ve tarihlerde yapılacaktır.

11 Temmuz 2015
BİLECİK : Atatürk Spor Salonu
ERZURUM : Yakutiye Spor Salonu
MALATYA : Turgut Özal Kamp Eğitim Merkezi
SAMSUN : Atatürk Spor Salonu
ISPARTA : Işıkkent Spor Salonu
NEVŞEHİR : Damat İbrahimpaşa Spor Salonu
MERSİN : 7. Bölge Spor Salonu

Devamını oku...
 
Karaman ve Konya Ortak Antrenmanda Buluştu.

13-14 Haziran 2015 tarihlerinde Karaman ve Konya kulüpleri Beyşehir’de buluştu. Ortak antrenman düzenleyen kulüpler bundan sonraki zamanlarda da farklı kategorilerde bir araya gelerek sporcuların daha iyi hazırlanması ve  bir arada kaynaşmalarını sağlamak amacı ile program dahilinde çalışmalarına devam etme kararı aldılar.  Konya Sakin S.K. Çumra BL. S.K. Zirve S.K. ve Karaman Performans S.K. 2 gün süren antrenman ve maçlar ile çalışmalara başladı.

Devamını oku...
 
Samsun İddialı Sıra Avrupa Şampiyonasında

Marmaris’te yapılan Yıldızlar Türkiye Taekwondo şampiyonasında  Mustafa Gençtürk hocamız ve sporcuları göstermiş oldukları üstün başarılar ile Yıldızlar Milli Takımının da gözdesi olma yolunda iddialı olduklarını gösterdiler. Samsun İlk Adım Belediyesi Spor Kulübü antrenörü Mustafa Gençtürk açıklamasında. 2-5 Temmuzda Fransa’da  yapılacak olan Avrupa Yıldızlar Şampiyonasında aynı başarıyı göstererek hedeflerine ulaşmak istediklerini belirtti. Milli Takımımıza başarılar diliyoruz.

Devamını oku...
 
Minikler Türkiye Şampiyonası

Türkiye Taekwondo Federasyonu'nun 2015 Yılı Faaliyet Programında yer alan Minikler Türkiye Taekwondo Şampiyonası 29 Temmuz - 2 Ağustos 2015 tarihleri arasında Çanakkale'de yapılacak.

Türkiye Taekwondo Federasyonu'nun 2015 Yılı Faaliyet Programında yer alan Minikler Türkiye Taekwondo Şampiyonası 29 Temmuz - 2 Ağustos 2015 tarihleri arasında  Çanakkale'de yapılacak.

Şampiyona Yeri : Çanakkale
Spor Salonu : Anafartalar Spor Salonu
Tarih : 29 Temmuz - 2 Ağustos 2015

 
53 Karacaoğlan Kaysı Festivali Taekwondo Dostluk Turnuvası

31 Mayıs 2015 tarihinde Mut Kapalı Spor Salonunda 53 Karacaoğlan Kaysı Festivali Taekwondo Dostluk Turnuvası yapıldı. Mut Belediyesinin desteğiyle yapılan turnuvaya  Mersin ve ilçeleri Karaman kulüplerinden yaklaşık 150 sporcu katıldı. Mut Belediye başkanı sayın Nebi Yılmaz turnuvaya katılarak sporcular ile yakından ilgilenerek taekwondoda ilk turnuvamız  bundan sonraki yapılacak olan turnuvalara daha çok destek vereceklerini ve Mut ilçemizin sporda daha ileriye taşınması gerektiğini söyleyerek  sporculara madalya Antrenörlere plaket verdi.  Mut İlçe Belediye başkanı ve antrenörümüz Bilal Bol hocamızın yakın ilgi ve alakasından dolayı bizlerde teşekkürlerimizi belirtiyoruz.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 2 / 39

AYIN KULÜBÜ

KARAMAN'DA TAEKWONDO

BAŞARILI ANTRENÖR VE SPORCU

SPONSORLARIMIZ

Anketler

Türkiye Spor Branşlarında en başarılı Taekwondo olamasına rağmen medyada yeterince yer bulamamakta. Taekwondo'nun Tanıtımı ve daha geniş kitlelere ulaşması gerekmektedir. Sizce Taekwondo Kanalı TTF. TV. Kurulmalımı?
 

BAŞARILI SPORCULARIMIZ

SALONUMUZUN BASARILI SPORCULARI

DESTEK VERENLER