Performans Müzik

No mp3s

MAÇ PROGRAMLARI

Yorumlar

Giriş FormuKimler Sitede

Şuanda 20 konuk çevrimiçi

MÜSABAKA SONUÇLARI
HABERLERİNİZ İÇİN

yeni e-mail adresimiz

performanstaekwondo@hotmail.com

Görüş, öneri ve Taekwondo haberlerini bu adrese gönderebilirsiniz...

PERFORMANS TAEKWONDO
Anadolunun Yıldızlar Yarı Final Gurup Müsabakaları Sona Erdi

Anadolunun Yıldızlar  Yarı Final Taekwondo maçları 15-16 Mart 2014 tarihleri arası Kayseri İncesu ilçesinde sona erdi. Kayseri Spor İl Müdürü Murat Eski 2 gün boyunca maçları izleyerek destek vermesi takdirle karşılandı  ve son gün İncesu Kaymakamı Erdinç Yılmaz ile birlikte madalya töreninde dereceye giren sporculara madalyalarını verdiler. Yapılan müsabakalarda deneyimli ve kaliteli hakemlerin yanında bir çok aday hakemlerin görevlendirilmesinden dolayı hatalı puanların çıkmasıyla maçlarda antrenörler çıldırma noktasına geldiler. Katılan bütün antrenörlerin ortak fikri olarak ta sıralamaya göre puanlamaların adaletli olmaması idi. Kayserili Antrenörlerimizin yakın ilgilerinden dolayı katılımcılar adına kendilerine teşekkür ediyoruz.

Müsabakaların sonuç ve resimleri haberin devamında. 

 
Hollanda Açık Taekwondo Şampiyonası

Olimpiyatlara katılmak için  G2 Sınıfında çok önemli bir şampiyona olan Hollanda Açık Taekwondo Şampiyonası" (Datch Open Taekwondo Championships 2014) Einthoven şehrinde 15 -16 Mart Cumartesi ve Pazar günleri yapılacak. Milli takımımız Hollanda Açık Taekwondo şampiyonasına her kiloda 2 şer sporcu ile katılacak.. 

 Tüm sonuçlar haberin devamında 

 

 

 

 
Dünya Gençler Taekwondo Şampiyonası

10. Dünya Gençler Taekwondo Şampiyonası ve 2014 Gençlik Yaz Olimpiyat Oyunları Elemeleri 20 - 26 Mart 2014 tarihleri arasında Tayvan'da yapılacak.

Genç Milli Takım Antrenörleri

Süleyman Başar, Çoşkun Yıldız, Murat Özcan, Fatih Hillez, Davut Cengiz, Serkan Bülbül, Kadriye Selimoğlu, Yavuz Sayan

 
Yıldızlar ve Ümitler Grup Maçları

Türkiye Taekwondo Federasyonu 2014 Yılı Faaliyet Programında yer alan Yıldızlar ve Ümitler Grup Maçları ile ilgili bir duyuru yayınladı.

Federasyonumuzun 2014 yılı faaliyet programında yer alan ve 4 - 6 Nisan 2014 tarihleri arasında yapılması planlanan Yıldızlar Taekwondo Grup Müsabakaları ile 9 - 11 Mayıs 2014 tarihleri arasında yapılması planlanan Ümitler Taekwondo Grup Müsabakaları; Spor Genel Müdürlüğü'nün faaliyet programında yer alan Anadolu Yıldızlar Ligi ile Okul Sporları Taekwondo Müsabakalarının yoğunluğundan dolayı iptal edilmiştir.
Bu nedenle faaliyet programımızda yer alan Yıldızlar Taekwondo Türkiye Şampiyonası ve Ümitler Türkiye Şampiyonasının tarihleri değiştirilmiş olup; ileride web sitemizden duyurulacaktır.
Taekwondo Federasyonu

 
Anadolunun Yıldızlar Yarı Final Gurup Müsabakaları Kayseri

Anadolunun Yıldızlar  Yarı Final Taekwondo maçları 15-16 Mart 2014 tarihleri arası Kayseri İncesu ilçesinde yapılacaktır. Katılacak olan Kafilelerin konaklama ile ilgili İncesu ilçesinde sorunlar olması ihtimaline karşı Kayseri merkezde  Otellere bakmalarında yarar var.  

 
Kadınlar Günü Mesajı

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Yaşamımızın doğumdan ölüme kadar her anında varlıklarıyla onurlandığımız, desteklerini gördüğümüz, yüreklerindeki sevgi ve şefkati bize karşılıksız veren fedakar kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Doç. Dr. Metin Şahin
Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı

 
Biz Taekwondo Yapıyoruz
 
Taekwondo’nun Duayeni Sayın Kayhan Aytar Hocamıza Anlamlı Ödül

Taekwondo Türkiye’ye ilk kez Güney Koreli General Çoi-Honghi başkanlığında iyi niyet gezisine çıkmış olan Güney Kore taekwondo ekibi  tarafından tanıtıldı (1964). Nazım Canca ve Şükrü Gençel’in çabalarıyla kısa sürede hemen bütün ülkeye yayıldı. Güney Kore’den antrenör Ço Soo-Se’nin getirilmesiyle (16 Haziran 1970) yayılmasını hızlandırarak sürdürdü. 

Konya’mıza  aslen Amasyalı olan yıllarca Ticaret Lisesi’nde Coğrafya Öğretmenliği yapan Kayhan AYTAR  tarafından 1971 yılında getirilmiştir. Konyadaki tüm tekvandocuların antrenörlerin aynı zamanda Federasyon Başkanımız Doç.Dr.Metin ŞAHİN, Taekwondo Milli Takım teknik direktörü Ali ŞAHİN’in hocasıdır. Kendilerine bu vesileyle tekrar minnetlerimizi sunuyoruz.

 

 
Anadolu Yıldızlar Ligi Gurup 1 Etap Maçları Yapıldı

Anadolu Yıldızlar Ligi Gurup 1 Etap Maçları 5-6 Mart 2014 tarihlerinde Afyon’da  yapıldı. Afyon-Antalya-Adana-Burdur- Isparta-Mersin-Karaman-K.Maraş-Osmaniye ve Hatay illeri katıldı. Yarışmalarda bazı sıkletlerde oldukça çekişmeli geçse de takımların tamamlanabilmesi için bir çok acemi sporcunun da bu yarışmalara katılmak zorunda olduğu görüldü. Anadolu Yıldızlar Liginde Puanlamaya getirilen kriterler son derece yanlış olduğu görüldü örnek birinci olan 10 puan alırken üçüncü olan 5 puan alması ve takım sıralamalarını birincilerin değilde üçüncülerin belirlemiş oldu bir sıralama ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Afyon Spor  İl Müdürlüğü Personeline ve Taekwondo İl Temsilcisine Konuk severliklerinden dolayı katılımcılar adına teşekkür ediyoruz.

Takım Sıralaması ve Sporcu dereceleri haberin devamında görebilirsiniz. Şampiyona ile ilgili Resimler bölümler halinde hazırlanarak sitemizde yayınlanmaktadır.

 
T.T.F. Kamuoyuna Duyurulur

Türkiye Taekwondo Federasyonu kamuoyunu bilgilendirme amaçlı bir duyuru yayınladı.
Kamuoyuna Duyurulur
Ankara Büyükşehir Belediyesi Taekwondo Genel Koordinatörü Mustafa GÜRSOY hakkında, Taekwondo Milli Takımlar Teknik Direktörü Ali ŞAHİN ile Taekwondo Milli Takım Kamp Müdürü Halit Metin AÇIKALIN'ın gizli olarak kaydettiği konuşmalarını şantaj amaçlı kullandığı ve sonrasında bu konuşmaları basın toplantısında yayınladığı gerekçesiyle 18 yıl 9 aya kadar hapis istemiyle dava açılmış bulunmaktadır.

 
Anadolu Yıldızları Ligi Uygulaması Başlıyor

Yozgat Kalınacak Oteller Listesi Haberin devamını tıklayarak görebilirsiniz.
(Konya, Ankara, Kırıkkale, Kırşehir, Yozga, Nevşehir, Aksaray,Niğde, Kayseri,Sivas, Çankırı illeri için)

Tekirdağ Kalınacak Oteller Listesi
(İstanbul Anadolu,İstanbul Avrupa,Bursa,Balıkesir,Çanakkale,Kocaeli,Tekirdağ,Edirne,Sakarya,Kırklareli,Yalova için )


Afyon Karahisar kalınacak yerler İçin
(Antalya – Adana – Burdur – Hatay – Isparta – Karaman – K.Maraş – Mersin )
İrtibat:Hakan ÖZÖLMEZOĞLU Taekwondo Federasyon İl Temsilcisi Telefon : 0506 379 93 53

 
<< Başlat < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 2 > 23

AYIN KULÜBÜ

KARAMAN'DA TAEKWONDO

SPONSORLARIMIZ

Anketler

Türkiye Spor Branşlarında en başarılı Taekwondo olamasına rağmen medyada yeterince yer bulamamakta. Taekwondo'nun Tanıtımı ve daha geniş kitlelere ulaşması gerekmektedir. Sizce Taekwondo Kanalı TTF. TV. Kurulmalımı?
 

Örnek Sporcu ve Antrenör

BAŞARILI SPORCULARIMIZ

SALONUMUZUN BASARILI SPORCULARI

DESTEK VERENLER

salonumuzun başarılı sporcuları

No images