MÜSABAKA SONUÇLARI
HABERLERİNİZ İÇİN

yeni e-mail adresimiz

performanstaekwondo@hotmail.com

Görüş, öneri ve Taekwondo haberlerini bu adrese gönderebilirsiniz...

PERFORMANS TAEKWONDO
Antrenör ve Hakem Gelişim Semineri

Federasyonumuz 2014 yılı Faaliyet Programında yer alan ve müsabaka kurallarında yapılan yeni değişiklikleri de içeren Antrenör ve Hakem Gelişim Semineri 11-19 Aralık 2014 tarihleri arasında 3 grup halinde Antalya/Side'de yapılacak.

EK-1 Form 

 
Siyah Kuşak ve Dan Terfi Sınavları

Taekwondo Federasyonu'nun 2014 Yılı Faaliyet Programında yer alan Taekwondo Siyah Kuşak Dan ve Terfi Sınavları aşağıda belirtilen yer ve tarihlerde yapılacaktır.

İştirakçilerin kendi imkânları ile katılacakları sınava ekteki bilgi formunu doldurarak katılmaları gerekmektedir.
1 - Siyah Kuşak sınavları aşağıda belirtilen talimata uygun olarak yapılacaktır.

 
Taekwondo Poomse Dünya Şampiyonası

Dünya Taekwondo Federasyonu (WTF) tarafından düzenlenen 9. Taekwondo Poomse Dünya Şampiyonası, Meksika'nın Aguascalientes şehrinde yapıldı.
Türkiye, 46 ülkeden yaklaşık 500 sporcunun mücadele ettiği şampiyonanın son gününde 2 bronz madalya daha kazanarak, şampiyonayı 2 altın, 2 gümüş ve 7 bronz olmak üzere toplam 11 madalya ile tamamladı.

 
Mersin İlimizde Ortak Çalışma Yapıldı

26 Ekim 2014 tarihinde Mersin ilimizde organize edilen iller arası Yıldızlar Gençler ve Büyükler kategorisinde müsabakalar yapıldı. 3 Ayrı tatamide yapılan maçlarda önce normal karşılaşmalar daha sonra belirlenen sporcuların dönüşümlü maç yapmaları son derece faydalı olmuştur. 10 ilden katılan Kulüpler Ocak ayına kadar bu çalışmalarını devam ettirerek karşılığını almak istiyorlar. Mersin İl temsilcisi Şıho Mete ve her konuda destek olan Mustafa Dolaş ve Özlenir Boyanmış hocama ve diğer değerli Mersinli antrenörlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

 
İskenderun da Ortak Çalışma

25 Ekim 2014 tarihinde İskenderun da çevre illerimizden farklı kulüplerin bir araya gelerek Yıldızlar Gençler ve Büyükler kategorisinde dönüşümlü maçların yapıldığı amacına uygun sporcuların yapabildikleri kadar müsabaka yapmaları Sporcu ve Antrenörler açısında 2015 yılına hazırlanmalarında artı ve eksilerini görmelerinde son derece faydalı olmuştur. Maçları organize eden Hatay İl Temsilcisi Hasan Erişik İskenderun da bulunan değerli antrenörler ve katkılarından dolayı Ercan Aldemir Mehmet Çekem ve diğer antrenörlerimize teşekkür ediyoruz.

 
Niğde Şimşek Spor Kulübüne Ziyaret

Gençlik Hizmetleri Spor Şube Müdürümüz Bülent ÖZGÜVEN,Kickboks İl Temsilcimiz Ali KALE,Milli Takım Antrenörlerimizden Orhan İNAN ve Turgay ATEŞMEN Şimşek Spor Kulübümüzü ziyaret ettiler. Niğde Taekwon-do İl Temsilcisi ve Şimşek Spor Kulübü Antrenörü Ufuk ŞİMŞEK;Misafirlere hoş geldin konuşması yaptı.

 
İbrahim Sönmezateş hocamıza Almanya dan Sporun Yıldızları ödülü
Almanya Olimpiyat Spor Kurumu himayesinde bu yıl verilen Sporun Yıldızları ödülüne  İbrahim hocamızın klübü de layık görüldü. İbrahim hocamızın yıllardır Taekwondo dalında yaptığı gençlik çalışmaları, değişik ulustan çocukların sporla entegre olup kaynaşma projesi ve düzenlediği insani yardım turnuvalarıyla muhtaç insanlara  ve yardım kuruluşlarına bağış kampanyası spor çevresi ,gazeteciler ve politikacılar tarafından oluşan Juri tarafından seçilerek bu ödüle layık görüldü.
 
Antrenörlerimize Önemli Duyuru

Türkiye Taekwondo Federasyonu antrenörler için önemli bir duyuru yayınladı. Avrupa Taekwondo Birliği (ETU) tarafından alınan karar gereği 1 Ocak 2015 Tarihinden itibaren ETU tarafından organize olan bütün turnuvalarda ( Büyükler, ümitler, gençler,yıldızlar, kulüpler, takımlar Avrupa şampiyonaları; Poomsea Avrupa şampiyonaları; Avrupa'da düzenlenen tüm G-1ve G-2 turnuvalarında ) AVRUPA ANTRENÖR SERTİFİKASI zorunluluğu getirilmiştir.

 

 
Akın Alim" Kulüpler Türkiye Taekwondo Şampiyonası - Bursa

Türkiye Taekwondo Federasyonu'nun 2014 Yılı Faaliyet Programında yer alan Kulüpler Türkiye Taekwondo Şampiyonası bu sene Akın Alim Kulüpler Türkiye Taekwondo Şampiyonası adı altında 15-19 Ekim 2014 tarihleri arasında Bursa'da yapıldı. Şampiyonaya 36 ilden, 175 kulüp ve 1300 sporcu katılıyor. 

Tüm sonuçları haberin devamında

 
Balkan Şampiyonası Slovenya’nın Maribor Şehrinde Yapılıdı

11-12 Ekim 2014 Tarihleri arası Balkan şampiyonası Slovenya’nın Maribor şehrinde yapıldı. T.T.F. Genel Koordinatör  Başkanı Ramazan Erçin Türk Milli Takımını oluşturan takımımız ile birlikte yarışlara katıldı. Balkan şampiyonasına Türkiye-Slovenya-Bosnahersek-Bulgaristan-Sırbistan-Hırvatistan-Romanya-Kosova-Arnavutluk-Makedonya ve Monteteneğro olarak 11 Ülke ve 487 sporcu katıldı.

Yıldızlarda Takım olarak birinci olan sporcularımız Büyüklerde ikinci Genel klasmanda ikinci olarak tamamlamıştır. Türkiye 10  Altın 15 Gümüş 19 Bronz kazanarak yarışmaları tamamlamıştır.  

Şampiyona ile ilgili sonuçlar ve Resimleri haberin devamında görebilirsiniz.

 
Balkan Şampiyonası Slovenya’nın Maribor Şehrinde Yapılıyor

11-12 Ekim 2014 Tarihleri arası Balkan şampiyonası Slovenya’nın Maribor şehrinde başlıyor. 10 Ekim de tartıların başlayacağı şampiyonada Kafile başkanlığını yapan T.T.F. Genel Koordinatör  Başkanı Ramazan Erçin Türk Milli Takımını oluşturan takımımız ile birlikte  Otele yerleştiler. Şampiyona ile ilgili sonuç ve resimleri sitemizden takip edebilirsiniz.

 
<< Başlat < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

AYIN KULÜBÜ

Müsabaka Sonuçları
 

KARAMAN'DA TAEKWONDO

BAŞARILI ANTRENÖR VE SPORCU

Anketler

Türkiye Spor Branşlarında en başarılı Taekwondo olamasına rağmen medyada yeterince yer bulamamakta. Taekwondo'nun Tanıtımı ve daha geniş kitlelere ulaşması gerekmektedir. Sizce Taekwondo Kanalı TTF. TV. Kurulmalımı?
 

BAŞARILI SPORCULARIMIZ

DESTEK VERENLER

salonumuzun başarılı sporcuları

No images