MÜSABAKA SONUÇLARI
HABERLERİNİZ İÇİN

yeni e-mail adresimiz

performanstaekwondo@hotmail.com

Görüş, öneri ve Taekwondo haberlerini bu adrese gönderebilirsiniz...

PERFORMANS TAEKWONDO
Dilara Arslan Başarılara Doymuyor

13 Defa İstanbul Şampiyonluğu Anadolu Yıldızlar Grup Şampiyonluğu Türkiye 2. Liği Üst üste 2 yıl +59 Kiloda Okullar Grup ve Türkiye Şampiyonu olmuştur. Avrupa Kulüpler Şampiyonasında +59Kg'da Avrupa Şampiyonluğu Bulunan Dilara  Kilosunda Dünya 3. sü Fransız Della Sassiyle çok çekişmeli maç yapmıştır.  İzleyenlerin Takip ettiği gibi Dilara Esnekliğini ve gücünü kullanarak yaptığı bir çok maçı sayı nakavt'ı ile kazanıyor. 

Devamını oku...
 
Yıldızlar Milli Takım Seçmesi Yapıldı

Türkiye Taekwondo Federasyonu, Dünya Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası'na gidecek Yıldız Milli Takım seçmesi Konya'da 13 Temmuz 2015 tarihinde yapıldı.

Seçmeler ile ilgi sonuç ve resimler haberin devamında 

Devamını oku...
 
Dan Terfi Sınavları Sona Erdi

11-12 Temmuz’da Çeşitli illerimizde Dan Terfi sınavları yapılarak sona erdi. Mersin ilimizde yapılan sınavlarda yoğun katılımın görüldüğü ve sporcuların heyecanlı olmaları görülmeye değerdi. Ankara ilimizde de sona eren sınavlar başarıyla yapılarak sona erdi.

Mersin ve Ankara sınalarından görüntüler haberin devamında görebilirsiniz.

Devamını oku...
 
Avrupa üçüncüsü Kübra’dan Akay’a ziyaret

Avrupa Taekwondo Birliği (ETU) tarafından Fransa’nın Schiltigheim kentinde düzenlenen 6. Avrupa Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası’na katılan, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ve eşi Güliz Akay’ın bizzat takip ettiği turnuvada Türkiye üçüncüsü olan Kübra Kepenek başarısı nedeniyle Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ı makamında ziyaret etti.

Devamını oku...
 
Çanakkale Zaferinin 100. Yılına Anlamlı Hediye

Çanakkale’nin taekwondodaki gururu Zeynep Taşkın Avrupa Şampiyonu olarak tarih yazdı. Milli Sporcu 29 kiloda çeyrek finalde İtalyan, yarı finalde Ukrayna’lı ve finalde de Rus rakibini mağlup ederek Çanakkale ve Türkiye’ye altın madalya ile döndü ve büyük bir gurur yaşattı.

Devamını oku...
 
Yıldızlar Milli Takım Seçmesi

Türkiye Taekwondo Federasyonu, Dünya Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası'na gidecek Yıldız Milli Takım için bir seçme müsabakası duyurusu yayınladı.

Seçme Tarihi : 13 Temmuz 2015, Pazartesi - Saat 09.00
Seçme Tartısı : 12 Temmuz 2015, Pazar saat 16.00 - 18.00 arası spor salonunda yapılacaktır.
Seçme Yeri : Konya - 100. Yıl Kapalı Spor Salonu ( Eski Stadyum Yanı )

Devamını oku...
 
Önemli Duyuru - Minikler Türkiye Şampiyonası

29 Temmuz – 2 Ağustos 2015 tarihleri arasında Çanakkale'de yapılacak olan Minikler Türkiye Şampiyonasında elektronik safeguard ve kapalı kask kullanılacaktır. Sensörlü topukluk ve dişlik kullanılmayacaktır.
Katılan sporcular kapalı kask, çorap ve diğer gerekli ekipmanlarını  kendileri getirecektir.
Önemle Duyurulur. 
Şampiyona Yeri : Çanakkale
Spor Salonu : Anafartalar Spor Salonu
Tarih : 29 Temmuz - 2 Ağustos 2015v

Devamını oku...
 
Yıldızlar Taekwondo Avrupa Şampiyonası Fransa

Avrupa Taekwondo Birliği (ETU) tarafından Fransa’nın Strasbourg kentinin bir beldesi olan Schiltigheim'da düzenlenen 6. Avrupa Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası’na yaklaşık 30 ülkeden 350 civarında sporcu katıldı. Türkiye’nin 10’u erkek ve 10’u bayan olmak üzere 20 sporcuyla mücadele ettiği şampiyonanın üçüncü ve son gününde 6 milli taekwondocu daha tatemiye çıktı.

Milli sporcular şampiyonanın son gününü, 1 Altın ve 1 Gümüş madalya ile tamamladı. Böylece Türkiye şampiyonayı 4 altın, 3 gümüş ve 1 bronz olmak üzere toplam 8 madalya ile tamamladı.

 

Türkiye, bayanlarda Avrupa Şampiyonu olurken, erkeklerde ve genel klasmanda Avrupa İkincisi oldu. 

Devamını oku...
 
Mersin Üniversitesinde Taekwondoya Ödül

30.06.2015 Tarihinde Mersin Üniversitesinde yapılan ve muhteşem geçen mezuniyet töreninde Mersin Üniversitesinin yıllardan bu yana geleneğini bozmadan gerçek anlamda başarılı olan spor alanlarında da başarısını gerçek kanıtlamış, sonuca ulaşmış, derecesini almış Üniversiteyi ülke içi

Devamını oku...
 
Poomse Avrupa Şampiyonasında Hakemimize Büyük Ödül

26-28 Haziran 2015 tarihleri arası Poomse Avruğa Taekwondo Şampiyonası Sırbistan’ın başkenti  Belgrat şehrinde yapıldı.  12 ETU. Avrupa Poomse şampiyonasında Pomse Milli Takımımız Avrupa şampiyonu olarak tamamladığı şampiyonada hakem olarak görev alan başarılı hakemlerimizden Nurettin Avcı hocamızda gösterdiği performanstan dolayı  en iyi hakem best refee olarak Avrupa’nın en iyi hakemi seçildi. Performanstaekwondo olarak bizlerde Poomse Milli takımımızı ve değerli Hakemimiz Nurettin Avcı’yı kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Devamını oku...
 
Poomse de Avrupa Şampiyonuyuz

Avrupa Taekwondo Birliği (ETU) tarafından organize ediyen ve Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlenen Avrupa Taekwondo Poomse Şampiyonası’nda yaklaşık 30 ülkeden 440 civarında sporcu mücadele etti. 
Şampiyonanın son gününde Türk sporcular, 3 altın, 6 gümüş ve 5 bronz olmak üzere 14 madalya kazandı. Şampiyonanın ilk iki gününde 15 madalya kazanan Türkiye, bu sonuçların ardından Taekwondo Poomse Avrupa Şampiyonası'nı 10 altın, 11 gümüş ve 8 bronz olmak üzere toplamda 29 madalya ile zirvede tamamladı.
Türkiye, şampiyonada erkeklerde 1., bayanlarda 4. olurken, genel klasmanda takım halinde Avrupa Şampiyonu oldu.

 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 2 / 39

AYIN KULÜBÜ

KARAMAN'DA TAEKWONDO

BAŞARILI ANTRENÖR VE SPORCU

SPONSORLARIMIZ

Anketler

Türkiye Spor Branşlarında en başarılı Taekwondo olamasına rağmen medyada yeterince yer bulamamakta. Taekwondo'nun Tanıtımı ve daha geniş kitlelere ulaşması gerekmektedir. Sizce Taekwondo Kanalı TTF. TV. Kurulmalımı?
 

BAŞARILI SPORCULARIMIZ

SALONUMUZUN BASARILI SPORCULARI

DESTEK VERENLER